Bo wełna gryzie


Ile to razy słyszałam od kupujących – „nie to niech pani nie pokazuje, jak to ma wełnę to będzie gryzło” ? Nie wiem - nie zliczę.

A jaka jest prawda? Prawda jest taka, że mamy wiele rodzajów wełny, jedne gryzące inne nie, jedne z domieszką, inne w 100% z wełny.  Każda tkanina wełniana jest inna, każdy rodzaj wełny jest inny.Przykładowo swetry ( TU , TU), czy też czapki (TUTAJ i TUTAJ), które prezentowałam pod koniec 2018 roku mimo, że miały wełnę w składzie – nie gryzą- ręczę bo w nich chodzę, że na prawdę tak nie jest. Zawsze też możesz sam się przekonać, chociażby zamawiając coś w moim sklepie ;) (warsztatrekodziela)


Postanowiłam więc, że co tydzień w każdą środę będzie się ukazywać cykl odnośnie rodzajów wełny wraz z dokładnym jego opisem. Tak, żeby zaznajomić Was z tym tematem, a może sama wertując artykuły się czegoś dowiem jeszcze? ;)

Cykl nazwę pytaniem na które będę starała się Wam odpowiedzieć: Czy wełna gryzie?

Ponieważ pisałam, że w 2019 rok wchodzę z przytupem to deklaruje tu i teraz ;), że posty będą pojawiać się trzy razy w tygodniu:

W poniedziałek- w tym co udało mi się wykonać w danym tygodniu – jeśli chodzi o rękodzieło

W środę- Czy wełna gryzie?

Weekendowe ( prawdopodobnie w niedziele)- z przepisami kucharskimi- jak wiecie uwielbiam gotować – Przepiśniczek by Me

Mam nadzieję, że będziecie mnie odwiedzać? Jak Wam minął pierwszy, pracujący dzień Nowego Roku?
Buziaki,
K.

Komentarze

  1. Najgorsze jest to, że w niektórych pasmanteriach same sprzedawczynie odradzają zakup wełny na rzecz akrylu. Bardzo jestem ciekawa tego cyklu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem czemu....Ja uwielbiam wełnę...choćby nawet z dodatkiem akrylu ale wełnę. Nawet powiem skrycie że myślę nad tym by dołożyć pasmenteryje rzeczy do sklepu w bardzo dobrych cenach;) co o tym myślisz?

      Usuń

Publikowanie komentarza