Warto przeczytać

Po dłuższej przerwie od pisania o książkach które przeczytałam w tym roku...prócz już wymienionych- postanowiłam zrobić post zbiorczy (bo troszkę się ich nabierało). A więc oto one:

1.


Książkę kupiłam przez wzgląd na okładkę... wiem dziwne wytłumaczenie, ale nie żałuje. Jestem biologiem i widok szalki na okładce jakoś tak mnie....ciągnął i "mówił" : kup mnie. Książka ta to thriller o bardzo wartkiej akcji, która łączy w sobie wiele dziedzin nauki oprócz biologii, medycyny, mamy tu także informatykę czy odkrycia najnowszej technologii. Akcja jak sama nazwa wskazuje opowiada o predatorze- czym określany jest rój nanorobotów, którego bohaterzy nie potrafią zniszczyć . To dla mnie pierwsza książka tego autora-ale nie ostatnia- ba! już czytam kolejną.  Książka bardzo bardzo wciąga!

2.   

Kolejna książka to dzieło Pani Katarzyny Michalak- uwielbiam książki tej Pani. Ta miała jedną wadę jednak - była za krótka. Główna bohaterka- Amelia - wprowadza się do starej kamieniczki w miasteczku którego wszyscy mieszkańcy znają się nawzajem. Zachowanie dziewczyny jest zaskakujące - często bardzo śmieszne dla czytelnika, dzięki czemu czytając ową książkę już po pierwszych dwóch stronach na twarzy gości uśmiech. Mimo to okazuję się,iż Amelia ma pewien dar, który wielu z Nas by się przydał - ni przejmuje się co mówią inni- po prostu jest sobą. Poza tym potrafi zjednać sobie ludzi słodkościami. Uwaga- książka bardzo smakowita -zawierająca cała masę przepisów (nie czytać podczas diety ;) ).


3. i 4.


Dwie książki Pani Gayle Forman opowiadające historie pary nastolatków. Rodzice i brat dziewczyny giną w wypadku samochodowym. W części pierwszej Mia (główna bohaterka) jest tak jakby zawieszona między dwoma światami. Nie chciałabym tu opowiadać czy wybierze świat żywych, czy druga część to kontynuacja tego stanu zawieszenia, gdyż to już nie będzie ciekawe czytać książkę, gdzie wiadomo co będzie. 
Moim skromnym zdaniem, aż tak bardzo książka ( a raczej książki) mnie nie wciągnęły.. Ale każdy z nas jest inny. 

5. 

Kolejna pozycja to książka polskiej autorki Pani Magdaleny Witkiewicz  pt. "Pierwsza na liście"
Opowiada o przyjaźni, miłości, wybaczeniu, a także o trudnych wyborach. Książka według mnie bardzo dobra do każdego! W szczególności dla osób które zastanawiają się co mogą zrobić dla drugiej osoby, nawet nieznajomej. Polecam!!!


Fotografię okładek pochodzą z tej strony . 


Pozdrawiam, 
Kasia

P.S . muszę przyspieszyć czytanie- już kwiecień a ja dopiero mam 10 książek ;/

Komentarze

  1. Ten "Predator", to chyba coś dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że nie pogardzisz ;) hihi, sprawdź meila ;)

      Usuń

Publikowanie komentarza